Rekuperačná jednotka Renovent Excellent 180

Cena: 1 620,00€
s DPH: 1 944,00€

Výrobca:  Brink Climate Systems
Model:  282010
Dostupnosť:  5/7 pracovných dní

Centrálna vetracia rekuperačná jednotka výrobcu Brink Climate Systems                     s 5-ročnou zárukou

Účinné vetranie prispieva ku komfortnému bývaniu a k zdraviu celej rodiny. Užívatelia kladú čoraz vyššie nároky na kvalitnú ventiláciu vo všetkých ročných obdobiach. Normy  na energetickú účinnosť a hluk inštalácie sú stále prísnejšie. Výrobca Brink Climate Systems reaguje zavedením série Renovent Excellent. Tieto rekuperačné vetracie zariadenia spĺňajú nielen súčasné normy ale i normy, ktoré vojdú do platnosti v budúcnosti. 

 

Malá nástenná vetracia jednotka Renovent Excellent 180 je vhodná do menších obytných priestorov s maximálnym vzduchovým výkonom 180 m3/h. Pri ich vývoji bol dôraz kladený na dostatočný vzduchový výkon pri minomálnych rozmeroch so zachovaním nízkej spotreby a predovšetkým hlučnosti.

  • malá a kompaktná konštrukcia pre jednoduchú inštaláciu do malých bytov a domov;
  • nízky príkon vďaka použitiu EC ventilátorov;
  • inteligentný systém ochrany proti zamŕzaniu s možnosťou pripojenia ochranného predohrevu;
  • znížená úroveň hluku;
  • automatická regulácia stáleho vyváženého prietoku vzduchu;
  • integrovaný plno automatický by-pass.

Tichý chod

Špeciálna vlastnosť najnovších vetracích zariadení je ich veľmi tichý chod. Brink Climate Systems dokázala znížiť hladinu hluku rady Renovent Excellent použitím ventilátorov low-rpm a dosiahnuť tak nízky vnútorný odpor. Väčší priemer pripojení vzduchovodov taktiež prispelo k zníženiu prietoku vzduchu potrubím, a tým k zníženiu hlučnosti.

Nižšia spotreba energie

Ďalšou výhodou zníženia hluku je, že sa podarilo prispieť k j zníženiu aditívnej spotrebe energie. S vynikajúcou sériou Renovent sa spoločnosti Brink Climate Systems podarilo uviesť na trh zariadenia, ktoré už teraz spĺňajú budúce európske normy na príkon 900 J / m3. Pomocná spotreba energie bola znížená približne o 40%. 

Modely

Zariadenia rady Renovent Excellent sú k dispozícii v dvoch verziách (pravá a ľavá) so 4 hornými pripojeniami. Okrem štandardnej verzie, Renovent Excellent sa vyrába vo verzii PLUS s možnosťou pripojenia čidla CO2. Tieto senzory zaistia, že určitý priestor - napríklad s mnohými ľuďmi - je dočasne odvetraný intenzívnejšie ako ostatné priestory.

Výbava

Renovent Excellent 180 má štandardne vo výbave by-pass. By-pass prispieva k vyššiemu pohodliu v letnom období a je riadený automaticky na základe merania vnútornej a vonkajšej teploty. Jednotky sú dodávané s dvoma G3 filtrami, ktoré možno ľahko vymeniť. Tieto filtre odstraňujú až 95% prachu zo vzduchu. Je možné pridať i jemný prachový filter F7, ideálny pre citlivých ľudí a pre ľudí so sklonom k chorobám dýchacích orgánov.

Konštantná regulácia prietoku vzduchu

Konštantná regulácia prietoku vzduchu zaručuje nastavenú dodávku vzduchu, nezávisle na odpore vzduchovodov alebo miere znečištenia filtrov. Táto regulácia zjednodušuje nastavenie jednotky, a zjednodušuje tak inštaláciu. Miera znečistenia filtrov už nemá vplyv na množstvo privádzaného sviežeho vonkajšieho vzduchu. Konštantná regulácia prietoku vzduchu tak napomáha k zníženiu spotreby energie.

Riadenie podľa potrieb

Jednotka Renovent Excellent môže byť riadená 4-polohovým spínačom  alebo diaľkovým ovládaním. Pomocou ovládacieho modulu Brink s časovačom, čidlom relatívnej vlhkosti a/alebo  2-zónovej regulácie je možné regulovať vetranie automaticky a dosiahnuť tak ešte lepšie hodnoty energetickej účinnosti.

 

Vetracie jednotky sú vyrobené v Holandsku. Použitie kvalitných konštrukčných materiálov a pevného obalu jednotky je zárukou dlhej životnosti.

Renovent Excellent 180 - základné prevedenie

Renovent Excellent 180 4/0 R - obj. č. 282000

Renovent Excellent 180 4/0 L - obj. č. 282010

 

- max. 180 m3/h

- by-pass

- EC motory s vyváženou reguláciou

- prípava pre inteligentnú protimrazovú ochranu bez predohrevu

- znížená hlučnosť

- nízka vlastná spotreba energie

 

Prevedenie Centrálna nástenná vetracia jednotka
Vzduchový výkon  max. 180 m3/h
Typ výmenníka doskový protiprúdový 
Účinnosť 95% (podľa PHI efektívna účinnosť 83-86% podľa konkrétneho typu)
Ventilátory EC s dozadu zahnutými lopatkami 
Regulácia ventilátorov Vyvážená regulácia dodávky vzduchu zabezpečujúca požadované množstvo vzduchu nezávisle od vonkajších podmienok (jednotky Excellent obsahujú tlakové senzory)
Príkon (pri 70% vzduchového výkonu) 46W pri 125 m3/h (50 Pa)
Ochrana proti zamŕzaniu výmenníka Obmedzenie prívodu vzduchu s možnosťou pripojenia externého predohrevu 2)
Letný obtok (by-pass) Automatický 1)
Pripojovacie potrubie Ø 125 mm
Rozmery V x Š x H  600 x 560 x 310 mm
Hmotnosť  25 kg
Pripojenie vlhkostného čidla ÁNO
Dohrev privádzaného vzduchu -
Programovateľné vstupy -
Ovládanie zemného kolektora -
Pripojenie čidla CO2 -
Entalpický výmenník NIE

Poznámky

1) Vypína prívodný ventilátor a iba odťahuje vzduch z objektu

2) Nie je možná spoločná kombinácia dohrevu vzduchu a regulácie zemného výmenníka z dôvodu jediného vstupu teplotného senzora

 Katalógový list na stiahnutie

Technické údaje

 Declaration of Conformity

ERP Certifikát na stiahnutie

 

 

Napísať recenziu

Vaše meno a priezvisko:
Vaše recenzie:
Poznámka: HTML tagy nebudú prevedené!

Hodnotenie: Najhoršie            Najlepšie

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Podobný tovaru