Rekuperačná jednotka Renovent Excellent 300

Cena: 2 090,00€
s DPH: 2 508,00€

Výrobca:  Brink Climate Systems
Model:  411032
Dostupnosť:  na sklade

Centrálna vetracia rekuperačná jednotka výrobcu Brink Climate Systems                     s 5-ročnou zárukou

Účinné vetranie prispieva ku komfortnému bývaniu a k zdraviu celej rodiny. Užívatelia kladú čoraz vyššie nároky na kvalitnú ventiláciu vo všetkých ročných obdobiach. Normy  na energetickú účinnosť a hluk inštalácie sú stále prísnejšie. Výrobca Brink Climate Systems reaguje zavedením série Renovent Excellent. Tieto rekuperačné vetracie zariadenia spĺňajú nielen súčasné normy ale i normy, ktoré vojdú do platnosti v budúcnosti. Produktová rada Renovent Excellent je držiteľom certifikátu KOMPONENT PRE NÍZKOENERGETICKÉ DOMY od Passiv House Institute. 

 

    Certifikát Passiv House Institute na stiahnutie

  •  

 

Vetranie s rekuperáciou od Brink Climate Systems:

  • prispieva k značnému šetreniu energie (približne od 300 m3 do 400 m3 plynu ročne);
  • zaručuje zdravé a príjemné vnútorné prostredie;
  • prívod čerstvého vzduchu 7 dní v týždni 24 hodín denne;
  • extrémne tichá prevádzka;
  • jednoduchá montáž s minimálnymi servisnými zásahmi;
  • ventilačné zariadenia su vybavené meračom konštantného prietoku, ktorý umožňuje jednoduchú inštaláciu celého systému a znižuje čas potrebný pre počiatočné nastavenie;
  • senzory CO2 zabezpečia komfort v akejkoľvek situácii. Pri väčšom množstve ľudí, než je obvykle, spustia intenzívne vetranie danej miestnosti;
  • Dvojzónová regulácia pre ešte vyšší komfort a pre výraznejšie šetrenie energie. Váš domov je možné rozdeliť podľa vašich prianí, napríklad na dennú a nočnú zónu.

 

Tichý chod

Špeciálna vlastnosť najnovších vetracích zariadení je ich veľmi tichý chod. Brink Climate Systems dokázala znížiť hladinu hluku rady Renovent Excellent použitím ventilátorov low-rpm a dosiahnuť tak nízky vnútorný odpor. Väčší priemer pripojení vzduchovodov taktiež prispelo k zníženiu prietoku vzduchu potrubím, a tým k zníženiu hlučnosti.

Nižšia spotreba energie

Ďalšou výhodou zníženia hluku je, že sa podarilo prispieť k j zníženiu aditívnej spotrebe energie. S vynikajúcou sériou Renovent sa spoločnosti Brink Climate Systems podarilo uviesť na trh zariadenia, ktoré už teraz spĺňajú budúce európske normy na príkon 900 J / m3. Pomocná spotreba energie bola znížená približne o 40%. 

Modely

Zariadenia rady Renovent Excellent sú k dispozícii vo viacerých verziách (pravá a ľavá) so 4 hornými pripojeniami alebo s 2 hornými a 2 dolnými pripojeniami. Okrem štandardnej verzie, Renovent Excellent sa vyrába vo verzii PLUS. Modely PLUS sú vybavené rozšírenou elektronickou kartou s programovateľnými vstupmi a výstupmi. K dispozícii je logický vstup ON/OFF a napäťový vstup 0-10V, ktoré je možné využiť na ďalšie pripojenia, napríklad možnosť pripojenia senzorov CO2 alebo zemného výmenníka.

Kompletná výbava

Centrála Renovent Excellent má štandardne vo výbave 100% by-pass a predohrev. By-pass prispieva k vyššiemu pohodliu v letnom období a je riadený automaticky na základe merania vnútornej a vonkajšej teploty. Inteligentná protimrazová ochrana je zárukou vysokej účinnosti, a to aj pri veľmi nízkych teplotách. Toto energeticky úsporné riešenie prispieva k ďalšiemu šetreniu až do € 60 ročne. Vetracia jednotka Renovent Excellent je vybavená filtrami na vstupe i na výstupe. Na objednávku je možné dodať jemný peľový filter triedy F7. Vetracia jednotka Renovent Excellent je zárukou čistého prostredia bez alergénov, čo ocenia najmä osoby s problémami dýchacích ciest a so sklonom k alergiám.

Konštantná regulácia prietoku vzduchu

Konštantná regulácia prietoku vzduchu CONSTANT FLOW zaručuje nastavenú dodávku vzduchu, nezávisle na meniacich sa poveternostných podmienkach, odpore vzduchovodov alebo miere znečištenia filtrov. Táto regulácia zjednodušuje nastavenie jednotky, a zjednodušuje tak inštaláciu. Miera znečistenia filtrov už nemá vplyv na množstvo privádzaného sviežeho vonkajšieho vzduchu. Konštantná regulácia prietoku vzduchu zabezpečuje rovnotlaké vetranie s účinnosťou rekuperácie tepla až 95%.

Riadenie podľa potrieb

Jednotka Renovent Excellent môže byť riadená 4-polohovým spínačom alebo digitálnym ovládačom. Pomocou ovládacieho modulu Brink s časovačom, čidlom relatívnej vlhkosti a/alebo 2-zónovej regulácie je možné regulovať vetranie automaticky a dosiahnuť tak ešte lepšie hodnoty energetickej účinnosti.

Entalpický výmenník tepla Brink a optimalizácia vlhkosti vzduchu

K rekuperačnej jednotke je možné na objednávku dodať entalpický výmenník tepla. Výhodou tohto typu výmenníku je rekuperácia určitého množstva vlhkosti z odvádzaného vzduchu do privádzaného vzduchu. Tento jav umožňuje špeciálna membrána, ktorá úplne oddeľuje privádzaný vzduch od odvádzaného, ale pritom nebráni prestupu vlhkosti medzi oboma tokmi vzduchu. Výsledkom je príjemnejšie vnútorné prostredie, v ktorom je relatívna vlhkosť vyššia než pri použití konvenčného výmenníku tepla.

Presne regulovateľný a hygienicky stabilný vzduchotechnický rozvod

Air Excellent je kompletný a modulárny distribučný systém, pozostávajúci z tepelne a hlukovo izolovaných rozvodných potrubí, rozdeľovačov a ďalších komponentov, ktoré spolu vytvárajú jeden funkčný a premyslený celok. Nízka výška rozvodných potrubí (50 až 75mm) umožňuje inštaláciu do podlách a stropných podhľadov. Pripojovacie potrubia a rozdeľovacie boxy sú rozoberateľné, umožňujú revíziu a čistenie. Vetrací systém Brink je zárukou dlhodobej hygieny, je ľahko udržiavateľný a jeho životnosť je porovnateľná so životnosťou stavby. 

Rekuperačné jednotky Renovent Excellent 300 sú vhodné na inštaláciu do stredne veľkých rodinných domov. Pre návrh kompletného systému vetrania nám prosím pošlite pôdorysy a rezy vášho domu na info@smartsunsro.sk alebo kontaktujte našu kanceláriu na t.č. 02/43291345 alebo 0948891999. Radi vám vypracujeme cenovú ponuku.

Modely produktovej rady Renovent Excellent 300 - základná verzia:

Renovent Excellent 300 4/0 R - obj. č. 410031

Renovent Excellent 300 4/0 L - obj. č. 411032 

Renovent Excellent 300 2/2 R - obj. č. 410029

Renovent Excellent 300 2/2 L - obj. č. 411030

 

- výkon max. 300 m3/h pri 150 Pa

- účinnosť až do 95%

- inteligentná protimrazová ochrana s predohrevom

- automatická 100% by-pass klapka

- EC motory s vyváženou reguláciou

- programovateľná regulácia

- znížená hlučnosť

- nízka vlastná spotreba energie

- certifikovaný komponent pre pasívne domy

Prevedenie Centrálna nástenná vetracia jednotka
Vzduchový výkon  max. 300 m3/h
Typ výmenníka doskový protiprúdový 1)
Účinnosť 95% (podľa PHI efektívna účinnosť 83-86% podľa konkrétneho typu)
Ventilátory Nízkootáčkové EC s dozadu zahnutými lopatkami (úspornejšie a tichšie)
Regulácia ventilátorov Vyvážená regulácia dodávky vzduchu zabezpečujúca požadované množstvo vzduchu nezávisle od vonkajších podmienok (jednotky Excellent obsahujú tlakové senzory)
Príkon (pri 70% vzduchového výkonu) 40W pri 210 m3/h (50 Pa)
Spotreba podľa PHI  0,26 Wh/m3
Ochrana proti zamŕzaniu výmenníka Automatická s elektrickým predohrevom, predohrev 1000W je súčasťou dodávky
Letný obtok (by-pass) Automatický - 100% obtoková klapka
Pripojovacie potrubie Ø 160 mm
Rozmery V x Š x H  765 x 675 x 564 mm
Hmotnosť  38 kg
Pripojenie vlhkostného čidla ÁNO
Dohrev privádzaného vzduchu -
Programovateľné vstupy -
Ovládanie zemného kolektora -
Pripojenie čidla CO2 -
Entalpický výmenník ÁNO (možnosť doplnenia) 1)
Certifikáty DIBt, TNO - EN308, EUROVENT, PHI

Poznámky

1) Možnosť dokúpenia a výmeny za entalpický výmenník

ERP certifikát na stiahnutie

Katalógový list na stiahnutie

Technické údaje

                                                   

Vyhlásenie o zhode

                                                  

Napísať recenziu

Vaše meno a priezvisko:
Vaše recenzie:
Poznámka: HTML tagy nebudú prevedené!

Hodnotenie: Najhoršie            Najlepšie

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Podobný tovaru