Flair 325 (PLUS)

flair_325_rekuperacia_brink

 

Zdravé vnútorné prostredie je základom zdravého bývania. Ako docieliť zdravé vnútorné prostredie? Vetraním. Vetranie v domácnostiach je veľmi dôležité, nakoľko sa v objekte zdržiavame a je potrebné uskutočniť výmenu vzduchu.

Nútené vetranie s rekuperáciou tepla je novodobým prvkom v oblasti moderných novostavieb. Inovatívna technológia zabezpečuje výmenu vzduchu v objekte, ktorý je zaizolovaný a zabraňuje budove prirodzene „dýchať“. Vetranie s rekuperáciou tepla okrem iného zabezpečuje vysoké energetické úspory, neustály komfort a zdravé vnútorné prostredie.

Holandský priekopník technológií riadeného vetrania Brink Climate Systems prichádza s novinkou Flair 325. Napredujúce technológie v oblasti vetrania poukázali na možnosť úsporného a zároveň zdravého bývania. Vďaka aplikácií inovatívnych konceptov jednotky Flair dosahujú veľmi dobré výsledky. Vysoká účinnosť a rozšírené možnosti ovládania nastavajú na trhu nový štandard.

  • Optimálna rovnováha medzi tepelnou účinnosťou a spotrebou energie
  • Vysokoúčinný plastový protiprúdový výmenník Holmak TST3 s účinnosťou až 91% (EN13141-7)
  • EC Ventilátory so vstavaným anemometrom zabezpečujú konštatnú reguláciu vzduchu (CONSTANT FLOW)
  • Vstavaný automatický 100% bypass so servomotorom
  • Extrémne nízka spotreba energie (SFP 0,15 Wh/m³!)
  • Extrémne nízka hlučnosť
  • Inteligentný predohrev
  • Rozšírené možnosti riadenia
  • Certifkovaný komponent PHI

 Jednoduchá a rýchla inštalácia

Pri vývoji sa kládol dôraz na zjednodušenie a zrýchlenie inštálacie. Novinkou je i nápajanie na exteriér z bočných strán zariadenia. Výsledkom sofistikovaného vývoja sú zariadenia s minimálnou časovou náročnosťou pri inštalácií.

 Tepelný výmenník najvyššej účinnosti

Protiprúdové výmenníky sú osvedčenou technológiou pre získanie tepelnej energie z odvádzaného vzduchu a jej prenosu do čerstvého privádzaného vzduchu. Nový výmenník tepla Holmak TST 35 vďaka veľkej ploche dosahuje vysokú tepelnú účinnosť a veľmi nízke tepelné straty.

 Inteligentná ochrana proti zamŕzaniu

Vetracie jednotky Brink sú vybavené patentovanou protimrazovou ochranou, ktorá zabezpečuje rovnotlaké vetranie i počas mrazivých zimných dní. Elektrický predohrev je spínaný nielen na základe teploty vo výmenníku ale i na základe tlaku, čím je možné dosiahnuť čo najekonomickejší chod. Tlakové senzory súčasne vyhodnocujú prietok vzduchu cez výmenník. Výkon elektrického telesa je spínaný plynule. Predohrev je spínaný iba vo chvíli, kedy skutočne dochádza k zamŕzaniu a to na najkratšiu možnú dobu. Toto riešenie ochrany proti zamŕzaniu výmenníka ušetrí ročne výrazné množstvo energie.

 Rozšírené možnosti ovládania

Novinkou jednotky Flair je farebný dotykový displej v hornej časti jednotky. Moderná komunikácia poskytuje viacero možností riadenia zariadenia. Flair je možné ovládať pomocou programovateľného ovládača Air Control, 4 polohového spínača, pomocou aplikácie Brink Home a najefektívnejším spôsobom čo sa týka úspory energií je lokálne riadenie s dvomi alebo viacerými senzormi v kombinácii s dvojzónovou reguláciou.

    Vyhlásenie o zhode
   Technické údaje
   Energetický štítok
   Certifikát Passive House Institute – Flair 325 (Plus)